مطالب آموزشی

لب ویو چیست و چه کاربردی دارد؟

آموزش های رایگان

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که کشتی های قاره پیما نفت کش ها مراکز تهیه و توزیع برق و در حجم های گسترده تر مراکز هسته ای و یا حتی مرکز تحقیقات فیزیک بنیادی سرن چگونه هدایت و کنترل می شوند؟

چگونه از برنامه خود محافظت کنیم؟

آموزش های رایگان

فرض کنیم نرم افزاری را نوشته اید به شرکتی فروخته اید و آن شرکت و یا شخص، خلاف رفتار حرفه ای عمل کرده و آن را در اختیار شرکت های دیگر و یا اشخاص دیگر گذاشته است. چاره چیست؟ چگونه می توانیم مطمئن باشیم که نرم افزار ما تنها در یک کامپیوتر و یا تنها در یک دامین(شبکه) اجرا می شود؟ در ادامه به آموزش چگونگی نصب یک قفل ساده بر روی نرم افزارمان خواهیم پرداخت

آشنايي با بلوک هاي تايمينگ

آموزش های رایگان

بلوک هاي تايمينگ از اهميت ويژه اي در لب ويو برخوردار هستند ما در اين فصل و متناسب با سطح آموزش ها با تعدادي از اين بلوک ها آشنا خواهيم شد و با ذکر مثالهايي سعي خواهيم کرد تا کاربرد آن در برنامه ها را برايتان واضح تر کنيم.

آشنايي با شبيه ساز منبع سيگنال Simulate Signal

آموزش های رایگان

يکي از حسن هاي اين نرم افزار اين است که شما تقريبا هرچيزي را در آن ميتوانيد شبيه سازي کنيد حتي يک مولد موج سينوسي و يا يک منبع تغذيه DC. در اين درس شما يک سيگنال سينوسي ساخته و آن را در گراف نشان خواهيد داد.

متغيرهاي محلي يا Local Variable

آموزش های رایگان

متغيرهاي محلي جزو ساختار پيشرفته در نرم افزار لب ويو مي باشد. متغير محلي دستيابي به المانهاي موجود در صفحه پانل را از چند نقطه مختلف در صفحه نمودار بلوکي در يک برنامه امکان پذير ميسازد.

المان Meter

آموزش های رایگان

المان (Meter) يکي از المان هاي مفيد و کاربردي لب ويو مي باشد که در اين آموزش به آن خواهيم پرداخت.اين المان جزء المانهاي نمايشگر ميباشد هرچند که با راست کليک کردن بر روي آن و انتخاب گزينه Change To Control ميتوانيد از آن به عنوان يک کنترل کننده اطلاعات نيز استفاده کنيد.

تولبارها

آموزش های رایگان

بصورت کلي از تولبارها در صفحه پانل و بلوک دياگرام براي کنترل اجراي برنامه و اديت کردن برنامه و تراز المانهاي موجود در صفحه استفاده ميشود.در ادامه تمامي دکمه ها و المان هاي موجود در تولبارها را به شما آموزش مي دهيم

1 2